• Preventing harassment and violence in eu schools project
    • This is an Erasmus+ project
Facebook

Hours of project partner countries

 

C3 SPAIN MOBILITY
Maria Reina Okulu, Erasmus + projesi kapsamında farklı ülkelerden 24 öğrenciyi ağırlayacak. AB okullarında taciz ve şiddetin önlenmesi.
Maria Reina Okulu, salgın nedeniyle oluşan bir buçuk yıllık aranın ardından 2019-2020 eğitim öğretim yılında başlatılan Erasmus + projesine yeniden başlayacak.
17 - 23 Ekim tarihleri arasında Yunanistan, Polonya, Romanya ve Türkiye'den öğrenci ve öğretmenleri ağırlayacak. Projenin amacı, okullarda zorbalık ve şiddeti önlemek ve önlemek için stratejiler bulmak ve uygulamak.
Maria Reina Okulunun 4. Ortaokul öğrencileri farklı ülkelerden gençlerle kültürlerarası bir birliktelik alanı paylaşacak. Bu hafta boyunca yerli ve yabancı öğrencilerle deneyim alışverişinde bulunmayı amaçlayan bir dizi etkinlik yapılacaktır.
Ocak ve Nisan aylarında Yunanistan ve Polonya'ya iki sefer planlanıyor. Mart 2020'de Romanya'ya seyahat eden Maria Reina Okulu'ndan öğrenciler dönüşlerinde kısıtlama ile karşılaştı.
Katılımcıların deyişiyle, konaklama “benzersiz ve unutulmaz bir deneyim”, “başka ülkelerden ve kültürlerden insanlarla iletişim kurma fırsatı”, “kişisel özerklik uygulamak, İngilizce kullanımını güçlendirmek ve situat üzerine yansıtmak”tı Taciz ve şiddet iyonları. masaya yenilerini getiriyor ”.
  
982 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın